Žáruvzdorné sklo

+420 731 513 328
objednavky@krbyturbo.cz

Nákupní košík prázdný

Návody a rady

Proč vyměnit těsnící šňůry u žáruvzdorného skla?

 

Každý výrobce krbových kamen se dnes snaží o co nejúčinnější spalování svého produktu. Účinnost spalování se vyjadřuje v %. Díky vysokým účinnostem často nad 80 % vám moderní krbové vložky a kamna spálí méně paliva a vyrobí více tepelné energie. Takto topidlo může fungovat pouze v případě, že spalovací komora je ve 100% stavu.

Nejčastější důvody praskání skla, nebo špatného spalování topidla se děje z důvodu opotřebovaných žáruvzdorných těsnících šňůr.

Tyto těsnící šňůry se nachází z pravidla na dvou místech topidla:

  1. Mezi topidlem a dvířky
  2. Mezi dvířky a žáruvzdorným sklem.

Pokud vám díky jakékoli degradované žáruvzdorné těsnící šňůře vniká do spalovací komory falešný vzduch, spalovací komora nespaluje dřevo dle svého návrhu od výrobce a rapidně se tak snižuje účinnost hoření. Kamna hoří, ale neprodukují požadované množství tepelné energie. Tento jev má také za následek nežádoucí zakuřování skla. Tím se připravujete o atmosféru krásného a nerušeného pohledu na oheň.

Poškozená těsnící šňůra mezi dvířky a žáruvzdorným sklem nezajišťuje volný pohyb skla při topení a zvyšuje riziko poškození například při přikládání.

Dvířka se při topení roztahují jinak, než žáruvzdorné sklo. Při hoření pak může dojít k „zdánlivému samovolnému“ prasknutí skla. Neunese rozdílné pnutí. Těsnící šňůra tento prostor vymezuje.

Jaké typy žáruvzdorných šňůr použít?

1 1

V našem e-shopu naleznete všechny používané typy žáruvzdorných šňůr, které současní výrobci instalují do svých produktů.

Pokud těsnící šňůru nerozpoznáte, máte několik možností, jak situaci řešit:

  1. Kontaktovat vašeho prodejce. Správný prodejce krbových kamen tuto informaci zná, či ji dokáže zjistit.
  2. Kontaktovat výrobce.
  3. Kontaktovat naší technikou podporu.

S technikem se domluvíte na zaslání fotografie na e-mail technik@krbyturbo.cz . Pokud technik uzná za vhodné, položí vám doplňující otázku k fotografii.

Pokud tak učiníte náš technik vám jasně sdělí, jakou šňůru a popřípadě lepidlo si u nás zakoupit.

fotografie 2

fotografie 3

fotografie 4

fotografie 5

fotografie 6

Jak vyměnit žáruvzdorné sklo u krbových kamen, či krbové vložky?

Právě pro vás zpracováváme nové video, brzy bude k dispozici.